tel. 717 29 61 54

Zapraszamy :

Pon.    14.30 -19.00

Wt.-Pt. 10.00-19.00

Sob.     10.00 -14.00

717 29 61 54 , 601 27 67 89

Botox

botulinowa_03

BOTOX – jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne. Kiedy marszczymy brwi, uśmiechamy się lub śmiejemy wtedy następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie tak jak „kurze łapki”, zmarszczki czołowe, lub międzybrwiowe linie zmartwienia tzw. mars. Z czasem te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe. Proste leczenie toksyną botulinową może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i świeżość. Za pomocą zastrzyków z botuliny w rejon wymagający korekcji -najczęściej czoło, okolice oczu., połączenia między nerwami, a mięśniem zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia.
Zabieg trwa krótko i jest prawie bezbolesny, a efekt utrzymuje się minimum 6 miesięcy. Zmarszczki znikają stopniowo po 2-3 dniach do 2 tygodni.

Metoda ta jest w opinii lekarzy bezpieczna, działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje uczuleń. Jedynie tuż po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia.

Zabiegi najczęściej powtarza się co około pół roku. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej.
Toksyna botulinowa jest również skuteczna w leczeniu nadpotliwości.