tel. 717 29 61 54

Zapraszamy :

Pon.    14.30 -19.00

Wt.-Pt. 10.00-19.00

Sob.     10.00 -14.00

717 29 61 54 , 601 27 67 89

Sauna na włosy

sauna
Sauna z ozonem – silna regeneracja  oraz nawilżenie osłabionych i zniszczonych włosów .

Efekt mięsistych i lśniących włosów czasem jest nie do osiągnięcia jedynie domowymi sposobami.

Jak taki zabieg nawilżania włosów wygląda w praktyce?

Fryzjer najpierw myje nam włosy szamponem oczyszczającym, a następnie rozprowadza na nich, pasmo po paśmie ampułkę regenerującą lub przeznaczoną pod saunę maskę do włosów.

Jeśli masz długie włosy zostaną one upięte specjalną klamrą i dopiero wtedy zasiadamy pod sauną.

Każdy ubytek, czy zniszczenie zostają w ten sposób „łatane”. Sauna wytwarza parę wodną, gdy nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Zwykle jest to 40 st. C.

Zabieg regeneracji włosów trwa zwykłe 15 – 20 minut. Po tym czasie fryzjer spłukuje ampułkę lub maskę. Robi to zimną i ciepłą wodą na przemian po to, by zamknąć rozchylone pod sauną łuski włosów. Włosy po wysuszeniu są naprawdę piękne – sypkie i mięsiste.

Efekt sauny utrzymuje się na włosach jakiś czas, jednak należy mieć świadomość, że każde mycie włosów wypłukuje odżywcze składniki , które wsiąkły we włosy. Dlatego najlepiej wziąć całą serię zabiegów regenerujących, gdy czujemy, że tego naszym włosom potrzeba. Dobre efekty daje następujący system: ampułki lub maski nawilżające raz w tygodniu, przez miesiąc. Potem robimy miesiąc lub dwa przerwy i znów przeprowadzamy akcję miesięczną.

Koszt sauny do włosów od  49- 59 zł za seans. Na cenę wpływa  rodzaj kosmetyków użytych do regeneracji włosów.

Bywa, że sauna do włosów mylona jest z normalną sauną suchą, która niestety nie ma tak korzystnego działania na włosy. Wręcz przeciwnie sauna sucha wysusza nasze włosy, mimo, że jest tak zdrowa dla całego ciała. Temperatura tam panująca przekracza 90 stopni Celsjusza dlatego przy korzystaniu z sauny suchej zabezpieczaj włosy olejkiem, lub warstwą odżywki.