tel. 717 29 61 54

Zapraszamy :

Pon.    14.30 -19.00

Wt.-Pt. 10.00-19.00

Sob.     10.00 -14.00

717 29 61 54 , 601 27 67 89

Laserowe usuwanie przebarwień i zamykanie naczyń

Technologia IPL +RF znalazła zastosowanie w zabiegach pozwalających na zredukowanie i usuniecie przebarwień.

Kiedy możemy zastosować  zabieg?

Zabieg redukujący przebarwienia IPL +RF stosujemy w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami. Stosujemy na przebarwienia wrodzone, podsłoneczne, ostudę, spowodowane uszkodzeniami fizycznymi , procesem starzenia. Terapię laserowa stosuje sie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych na skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć  żadnymi innymi metodami jak np. mikrodermabrazja. Metoda ta stosowana jest w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

skóra zaraz po pierwszym zabiegu

skóra po 3 tygodniach po pierwszym zabiegu

 

Jak działa zabieg?

W trakcie zabiegu światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując  ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Jakie są przeciwwskazania  do zabiegu?

Zabieg nie możemy wykonywać w przypadku:  ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, preparaty z re tinolem, peeling skóry, leki śwatłouczulajace, zioła światłouczulajace, depilacja woskiem , pęsetą, depilatorem,  keloidy, padaczka, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem.  Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Kiedy można spodziewać się rezultatu zabiegu?

Zalecana jest seria od 2-5 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsze rezultaty widać  juz po 1 zabiegu.

Laserowe zamykanie naczyń

Zabieg polega na zamknięciu całego spektrum naczyń krwionośnych, które pojawiają się na skórze twarzy np. w postaci rumienia, występującego w sytuacji stresowej, przejściu z zimna do ciepłego pomieszczenia, po wysiłku fizycznym. W takich sytuacjach naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, napełniają się krwią, dając obraz zaczerwienienia skóry.

Po zabiegu praktycznie od razu można wrócić do normalnych czynności dnia codziennego. Laser działa przez skórę, nie ma potrzeby wykonywania nakłuć i nacięć. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologiczną oraz próbą, która ma na celu dobór odpowiednich parametrów oraz zbadanie reakcji skóry.

Aby zamknąć poszerzone naczynka potrzeba z reguły od 1 do 5 zabiegów, ale jest to kwestią indywidualną. Ilość zabiegów zależy głównie od średnicy naczynka, powierzchni jaką zajmuje oraz głębokości na jakiej jest osadzone.