tel. 717 29 61 54

Zapraszamy :

Pon.    14.30 -19.00

Wt.-Pt. 10.00-19.00

Sob.     10.00 -14.00

717 29 61 54 , 601 27 67 89

FOTOODMŁADZANIE HPT IPL +RF

 

Fotoodmładzanie IPL + RF

Czym jest Fotoodmładzania IPL + RF?
Jest to zabieg  odmładzająco – ujędrniający. Minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje nadmierną pigmentację, przebarwienia i zaczerwienienia oraz stymuluje produkcję kolagenu, która wzrasta nawet o 90%. W efekcie poprawia się napięcie i koloryt skóry, drobne zmarszczki ulegają redukcji, a rozszerzone pory wyraźnie zmniejszają się.
Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF?
Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd, koloryt i teksturę skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Jak działa Fotoodmladzania IPL + RF?
Zabieg IPL + RF jest o wiele efektywniejszy od zabiegów samym IPL lub samym RF. Laser uwalnia energię z IPL i RF w tym samym czasie. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny) więc prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. IPL przenika tylko 2,5 mm w głąb skóry, podczas gdy IPL + RF przenika na głębokość 4 mm, dając znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów, naczyń krwionośnych, przebarwień skóry czy w fotoodmładzaniu. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30%-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy w IPL z RF zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje.
Jak długo trwa zabieg Fotoodmładzania IPL + RF?
Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do pół godziny.
Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?
Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.
Jak się przygotować do zabiegu?
Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.
Jak postępować po zabiegu?
Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
Czy są jakieś skutki uboczne?
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF są: Ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

Dzięki zabiegom skóra odzyskuje dawne napięcie, jędrność i elastyczność.

Zamykają się rozszerzone pory, zabarwienia i zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu, dzięki czemu koloryt skóry zostaje wyrównany.

Uporczywe zmarszczki i bruzdy mimiczne zostają wygładzone.

Znikają również cienie pod oczami, które nadają twarzy starszy, zmęczony wyraz.

Wskazania do fotoodmładzania

 • spadek elastyczności i jędrności skóry
 • rozszerzone pory
 • zmiany naczyniowe
 • zmarszczki i bruzdy mimiczne
 • szary koloryt skóry

 

Pierwsze efekty widoczne są już po 3 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Zabieg wykonuję się co 2 do 6 tygodni.

Optymalna liczba zabiegów pozwalająca uzyskać zadowalające efekty to od 5 do 8 zabiegów.

Dla podtrzymania efektów zabiegi fotoodmładzania można powtarzać co kwartał.

Przed zabiegiem należy:

 • odstawić kremy zawierające retinol, witaminę C lub kwasy owocowe
 • unikać promieniowania UV minimum 2 tygodnie
 • odstawić leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp

 

Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniowaniem UV filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać środków fotouczulających.

Przeciwwskazania:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • opryszczka
 • kuracja retinoidami (półroczny okres karencji)
 • kuracja steroidami (kwartalny okres karencji )
 • choroby skóry takie jak bielactwo i łuszczyca
 • nadwrażliwość na światło
 • implanty wewnątrz ciała
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • nowotwory skóry
Fotoodmładzanie Laserem SPTF+ Kraków
Fotoodmładzanie Laserem SPTF+ Kraków

.